V neděli 20. září proběhlo Mistrovství ČR v MTB XC v Praze na Zličíně. Mistrovství uspořádal neslyšící oddíl SK SKIVELO Olomouc ve spolupráci s Viktorem Zapletalem, který je trenérem Jaroslava Kulhavého, ale také i paralympijského reprezentanta Jiřího Ježka.

Mezi muži si to mezi sebou o titul rozdalo 7 bikerů z SK SKIVELO neslyšících Olomouc. Trať závodu byla velmi technicky náročná v délce 26 km to byl velmi tvrdý oříšek, ale odpovídala požadavku náročnosti na MČR. Bohužel v závodě měl velmi nepříjemný pád David Studýnka, který během pronásledování Čapka neustál nepříjemný hrbolatý přejezd a po přeletu přes řidítka čelně hlavou přistál o zem a helma se mu rozbila na dva kousky. Měl štěstí, že to nedopadlo hůř, na vyšetření RTG zjistili, že má dost naraženou krční páteř a dostal fixaci. Titul v tomto závodě tak obhájil nestárnoucí mistr světa Jan Čapek, za ním na druhém místě skončil Roman Dohnal a třetí příčku obsadil Pavel Pastrnek.

V ženské kategorii byla jedna účastnice Tamara Bjalková, která absolvovala celý závod i se slyšícími na 15km a dojela v první polovině závodního pole. Též výsledný čas měla na výborné úrovni.