rok 1976, Velký Týnec
výška: 174 cm, klidový tep: 42, váha : 68 kg; maximální tep: 190, závodí od roku 1993
Záliby: cestování, hory |
|
|
Materiální vybavení:
Silnice: rám Kuota KOM, komponenty Kuota, výbava DuraAce, kola Mavic Cosmic
Časovka: rám Willier, Ultegra, loukot a disk Corima
MTB: rám Haibike, vidle RockShox SID, vybava Sram/XTR, kola B.O.R, pláště Spezialized
Průběh sportovní kariéry:
Sportovní kluby neslyšících
1995 – 96 TJ Olomouc
od 2001 SK Skivelo Neslyšící Olomouc
Cyklistické oddíly
1996 – 98 RK Cyklos Valašské Meziříčí
1998 – 99 Favorit Brno
1999 – 01 SK Olomouc Sigma MŽ
2001 – 02 Juroko Olomouc
2004 – SK Skivelo Neslyšících Olomouc |
Největší úspěchy: |
|
MČR neslyšících:
2016
2015 silniční časovka 1.místo, peloton 3.místo
2015 MTB Maraton 3.místo
2013 MTB 3.místo
2012 MTB 2.místo
2011 MTB 2.místo
2010 MTB 1.místo
2009 silniční časovka 1.místo, peloton 2.místo, kriterium 2.místo
2006 silniční časovka 1.místo
2005 silniční časovka 2.místo, kriterium 3.místo,
2004 silniční časovka 3.místo, kriterium 2.místo
2003 silniční časovka 3.místo, peloton 3.místo
2002 silniční časovka 2.místo, sprint 1.místo
1999 silniční časovka 3.místo, peloton 3.místo
1997 silniční časovka 5.místo, sprint 1.místo
1995 silniční časovka 6.místo, peloton 4.místo
1994 silniční peloton 4.místo
1993 silniční časovka 7.místo |
Závody neslyšících v zahraničí:
2017 Deaf MTB Europa cup AUT XCO 8.místo
2017 Deaf MTB Europa cup BEL XCM 8.místo
2016 Deaf MTB Europa cup CZE XCM 5.místo
2015 Deaf MTB Europa cup ITA XCU 3.místo
2015 Deaf MTB Europa cup ITA XCO 4.místo
2015 Deaf MTB Europa cup AUT XCM 5.místo
2013 Deaflympiáda Sofia MTB XCO 11..místo
2012 ME Rusko MTB štafeta 3.místo
2009 Deaflympiáda Taipei časovka 2.místo
2009 Deaflympiáda Taipei peloton 10.místo
2008 Deaf MTB Cup ITA 3.místo
2008 ME Italie peloton 12.místo
2008 ME Italie časovka 8.místo
2008 ME štafeta MTB 3.místo
2006 MS USA – časovka 2.místo
2005 Deaflympiáda AUS – časovka 7.místo, sprint 7.místo
2004 Evropský pohár GER – časovka 3.místo
2001 Deaflympic Itálie – kriterium 17.místo
2000 ME ČR – časovka 14.místo, peloton 10. místo
1997 Deaflympic Dánsko – časovka.17místo, peloton. 16.místo
1996 ME Itálie – časovka 19.místo
1995 MS Francie časovka – 24.místo, peloton 23.místo |
2012
|
|
|
|
DATUM |
AKCE |
KM |
UMÍSTĚNÍ V KATEGORII |
14.4. |
Chřibská 50 MTB |
50 |
nedojel |
28.4. |
Rohalovská 50 MTB |
50 |
20 |
5.5. |
Šelamaraton MČR |
93 |
54 |
12.5. |
Mamut bike Přerov |
|
7 |
2.6. |
Boženovský maraton |
53 |
8 |
10.6. |
Rally de Sardegna – prolog |
7 |
10 |
11.6. |
Rally de Sardegna – 1.etapa |
56 |
11 |
12.6. |
Rally de Sardegna – 2.etapa |
111 |
16 |
13.6. |
Rally de Sardegna – 3.etapa |
76 |
vzdal |
14.6. |
Rally de Sardegna – 4.etapa |
55 |
zkolabován |
15.6. |
Rally de Sardegna – 5.etapa |
78 |
nezávodil |
16.6. |
Rally de Sardegna – 6.etapa |
41 |
nezávodil |
24.6. |
MČR neslyšících MTB |
27 |
4 |
25.6. |
Kouty Kolopro |
45 |
19 |
21.7. |
Lošovský řetěz |
30 |
7 |
28.7. |
XC Valchov – Velká Cena |
15 |
8 |
29.7. |
Valchovský drtič |
50 |
vzdal |
5.8. |
MTB XC Benešov |
17 |
14 |
12.8. |
MČR neslyšících MTB |
27 |
2 |
18.8. |
Rusavska 50 |
50 |
11 |
1.9. |
MTB XC Spešov |
18 |
16 |
10.9. |
ME neslyšící Rusko MTB XC |
24 |
defekt |
12.9. |
ME neslyšící Rusko MTB štafeta |
3×10 |
3 |
14.9. |
ME neslyšící Rusko MTB maraton |
54 |
7 |
2011
od března úraz klíční kost
Datum |
Místo |
Disciplina |
Umistění |
10.7.11 |
MČR-neslyšících |
Silnice 85km |
4. |
16.7.11 |
Karpatský pedál |
MTB 50 km |
2. |
24.7.11 |
Okolo Ústí nad Labem |
MTB 50km |
6. |
6.8.11 |
Jundrovský kopeček |
MTB 48km |
15. |
7.8.11 |
Okolo Ostravy |
MTB 37km |
3. |
21.8.11 |
Okolo Olomouce |
MTB 30 km |
5 |
23.8.11 |
Hradecký pohár 2011 |
MTB 19,1 km |
22 |
27.8.11 |
2.kolo MČR neslyšících |
XC |
2 |
3.9.11 |
Zlínská kola |
MTB 40km |
1 |
2010
Datum |
Akce |
Disciplína |
umístění v kat. |
17.4. |
Chřibksá 50 |
MTB |
12. |
24.4. |
Škoda bike Ostrava |
MTB |
8. |
8.5. |
Šelamaraton 58km |
MTB |
12. |
15.5. |
Mamut Bike Přerov |
MTB |
9. |
22.5. |
Sicentrum tour 2010 v Rožnově |
MTB |
1. |
23.5. |
Okolo Olomouce |
MTB |
nedojel |
6.6. |
Merida Bike Vysočina – ČP XC |
MTB |
15. |
7.6. |
Merida Bike Vysočina – maraton |
MTB |
nedojel |
12.6. |
Kolopro Orlík Tour |
MTB |
19. |
19.6. |
Kolopro Olomoucká padesátka |
MTB |
12. |
3.7. |
Kolopro Bikemaraton Drasal – kratší |
MTB 52km |
11. |
10.7. |
Kolopro Karlštějn Tour |
MTB |
defekt |
17.7. |
Karpatský pedál |
MTB |
4. |
24.7. |
IRONBIKE |
MTB |
19. |
25.7. |
IRONBIKE |
MTB 75km |
14. |
26.7. |
IRONBIKE |
MTB 72 |
45. |
27.7. |
IRONBIKE |
MTB 100 |
59. |
28.7. |
IRONBIKE |
MTB |
vzdal |
14.8. |
RUSAVA 50 |
MTB |
23. |
22.8. |
OKOLO BRNA/ MČR neslyšících |
MTB |
3./1. |
18.9. |
Mezi vinicemi |
MTB |
omyl trasa |
25.9. |
Kolopro Oderská mlýnice |
MTB |
18. |
3.10. |
Cyklomaraton tour Zlín |
MTB |
6. |
31.10. |
Tour de Formosa – Taiwan 142km |
silnice |
7. |
1.11. |
Tour de Formosa – Taiwan 166km |
silnice |
12. |
2.11. |
Tour de Formosa – Taiwan 167km |
silnice |
13. |
3.11. |
Tour de Formosa – Taiwan 130km |
silnice |
7. |
4.11. |
Tour de Formosa – Taiwan 171km |
silnice |
11. |
6.11. |
Tour de Formosa – Taiwan 118km |
silnice |
8. |
2009
datum |
Akce závodu |
disciplína |
umístění v kat. |
11.4. |
velikonoční časovka Hulín |
časovka |
3.místo |
|
18.4. |
Chřibksá 50 |
MTB |
12.místo |
|
25.4. |
časovka MP Uničov |
časovka |
7.místo |
|
1.5. |
časovka Hostýn |
časovka do vrchu |
15.místo |
|
9.5. |
mamut Bike |
MTB |
7.místo |
|
10.5. |
MP časovka Maletín |
časovka do vrchu |
13.místo |
|
17.5. |
MP Pastviny |
peloton |
18.místo |
|
23.5. |
Krajpřebor časovka u Prostějova |
časovka |
2.místo |
|
24.5. |
MP časovka Tři dvory |
časovka |
5.místo |
|
6.6. |
ČP XC Okrouhla |
MTB |
15.místo |
|
10.6. |
MTB XC Kouty |
MTB |
4.místo |
|
13.6. |
Petyša Rožnov |
MTB |
13.místo |
(defekt vidle) |
4.7. |
MČR neslyšící časovka Žamberk |
časovka |
1.místo |
|
4.7. |
MČR neslyšící kriterium Žamberk |
kriterium |
2.místo |
|
5.7. |
MČR neslyšící peloton Žamberk |
peloton |
2.místo |
|
11.7. |
MP časovka Masná hora |
časovka do vrchu |
5.místo |
|
18.7. |
MČR SAC – Frýdek Místek |
časovka |
10.místo |
|
25.7. |
MP Energotis |
do vrchu |
10.místo |
|
26.7. |
Extraliga master časovka N.Strašecí |
časovka |
1.místo |
|
1.8. |
Kralovský triatlon Majetín |
triatlon |
16.místo |
1.místo v mikroregionu |
15.8. |
MP časovka Adriana |
časovka do vrchu |
10.místo |
|
16.8. |
Mistroství slezka časovka Stonava |
časovka |
3.místo |
|
6.9. |
Deaflympiáda Taipei |
sprint 1km |
23.místo |
|
8.9. |
Deaflympiáda Taipei |
časovka 34,8km |
2.místo |
|
10.9. |
Deaflympiáda Taipei |
peloton 93km |
10.místo |
|
12.9. |
Deaflympiáda Taipei |
kriterium 50km |
18.místo |
|
2008
datum |
místo či akce závodu |
disciplina |
umístění v kat. |
22.3. |
Velikonoční časovka Hulín |
časovka |
2.místo |
19.4. |
Kaktus Svatojurský bike |
MTB |
26.místo |
26.4. |
MP časovka Uničov |
časovka |
2.místo |
1.5. |
Valašský pohár MTB XC – Zášová |
MTB XC |
2.místo |
3.5. |
Šelamaraton kratký |
MTB |
10.místo |
8.5. |
Starobrno tour MTB |
MTB 55km |
20.místo |
17.5. |
Mamunt tour Krtek |
silnice |
1.místo |
26.5. |
ME MTB štafeta ITA |
MTB |
3.místo |
29.5. |
ME časovka ITA |
časovka 35km |
8.místo |
31.5. |
ME peloton ITA |
silnice 105km |
12.místo |
1.6. |
MTB DEAF Cup ITA |
MTB 25km |
3.místo |
7.6. |
Valašský pohár MTB XC – Ratibořice |
MTB XC |
2.místo |
14.6. |
MTB Galaxy Petyša Tour |
MTB |
nedojel |
21.6. |
Rampušák MTB maraton |
MTB 60km |
14.místo |
26.6. |
ME Master časovka |
časovka silnice |
16.místo |
28.6. |
Kolo pro život – Olomoucká padesátka |
MTB 50km |
defekt – nedojel |
29.6. |
ME master jednotlivců |
silnice 108km |
nedojel |
5.7. |
MTB Drásal |
MTB 55km |
3.místo |
18.7. |
Přes 3 vrchy Vysočiny |
MTB 50km |
13.místo |
2.8. |
Otrokovická 50 |
MTB 50km |
9.místo |
9.8. |
Jundrovský kopeček |
MTB 45km |
3.místo |
17.8. |
Jesenický šněk MTB cena Rapotína |
MTB 27km |
2.místo |
31.8. |
2. MTB DEAF CUP Piancavallo ITA |
MTB 30km |
3.místo |
27.8. |
MTB DEAF CUP štafeta |
MTB |
4.místo |
28.8. |
3. MTB DEAF CUP Porcari ITA |
MTB 32km |
|
2007
datum |
místo či akce |
disciplina |
umístění v kat. |
|
17.3. |
Světový pohár MTB maraton -Gran Ganaria |
MTB 91km |
defekt |
|
1.4. |
Extraliga Brno – Býteš |
silnice 153km |
55.místo (peloton) |
|
14.4. |
Scott Chřibská 50 MTB |
MTB 50km |
8.místo |
|
21.4. |
Hostýnská časovka-silnice |
časovka 5km |
7.místo |
|
23.4. |
Jesenický šněk -cena Trispolů silnice |
silnice |
6.místo |
|
6.5. |
Author Šela maratón |
MTB 89km |
61.místo |
omyl trasa |
8.5. |
Starobrno Tour |
MTB 55km |
23.místo |
|
12.5. |
Mamunt Bike |
MTB 43km |
defekt |
|
13.5. |
MP Úsov |
silnice 85km |
9.místo |
|
16.5. |
Šumperský pohár MTB – Postřelmůvky |
MTB 30km |
1.místo |
|
21.5. |
Český pohár MČR 1/2 maraton – Brno |
MTB 70km |
21.místo |
defekt |
23.5. |
Šumperský pohár MTB – Kouty |
MTB 10km |
disf. |
|
26.5. |
JS – MTB NA KUBITÁRNĚ |
MTB 27 |
5.místo |
|
27.5. |
MP časovka Skřítek |
časovka 14km |
10.místo |
|
9.6. |
Šumperský pohár MTB – Snežník |
MTB 35km |
3.místo |
|
13.6. |
Šumperský pohár MTB – XC Kouty |
MTB 60min |
5.místo |
|
23.6. |
Galaxy Petyša Tour Rožnov p. Radhoštěm |
MTB 55km |
4.místo |
|
24.6. |
Šumperský pohár MTB – Leština kriterium |
MTB |
8.místo |
|
7.7. |
MTB Drasal |
MTB 55km |
6.místo |
|
14.7. |
MTB Karpatský vlk SVK |
MTB 73km |
5.místo |
|
11.8. |
MČR 1/2MTB Karlštějn |
MTB 55km |
37.místo |
špatný stav |
8.9. |
MTB Golem Blansko |
MTB 33km |
5.místo |
|
15.9. |
MTB DEAF CUP Tesák XC |
MTB XC 33km |
4.místo |
|
16.9. |
MTB DEAF CUP Tesák štafeta |
MTB štafeta |
3.místo |
|
2006
|
Akce |
Disciplína |
Umístění v kat. |
|
9.9. |
Blanenský golem MTB |
MTB 58km |
7.místo |
|
6.9. |
Časovka do vrchu Ecce Homo |
silnice 5km |
?? |
|
3.9. |
Český pohár MČR 1/2 maraton – Plzeň |
MTB 42km |
7.místo |
celk. 3místo |
2.9. |
Mezinárodní MČR MTB neslyšících-Posluchov |
MTB 24km |
1.místo |
|
27.8. |
MP VC Valašské království |
silnice 90km |
13.místo |
|
26.8. |
MP časovka Adriana |
silnice 18km |
9.místo |
|
20.8. |
MP Kriterium Olomouc |
silnice 25km |
18.místo |
|
19.8. |
Jesenický šněk MTB Rýmařov |
MTB 27,5km |
11.místo |
omyl |
22.7. |
Bike Transalp Chalenge celkově |
MTB 665km |
89.místo (dvojice) |
|
22.7. |
Bike Transalp Chalenge Madonna – Limone |
MTB 96km |
103.místo (dvojice) |
|
21.7. |
Bike Transalp Chalenge Malé – Madonna |
MTB 47km |
131.místo (dvojice) |
1defekt |
20.7. |
Bike Transalp Chalenge Naturns – Malé |
MTB 85km |
73.místo (dvojice) |
|
19.7. |
Bike Transalp Chalenge Livigno – Naturns |
MTB 120km |
195.místo (dvojice) |
5defektu |
18.7. |
Bike Transalp Chalenge Scuol – Livigno |
MTB 76km |
52.místo (dvojice) |
|
17.7. |
Bike Transalp Chalenge Ischgl – Scuol |
MTB 74km |
36.místo (dvojice) |
1defekt |
16.7. |
Bike Transalp Chalenge Imst – Ischgl |
MTB 76km |
63.místo (dvojice) |
|
15.7. |
Bike Transalp Chalenge Füssen – Imst |
MTB 89km |
70.místo (dvojice) |
|
8.7. |
MP Okolo Kralík |
silnice 76km |
14.místo (pád) |
|
1.-2.7. |
MP etapový Žamberk |
sil 19,60,85km |
13.místo |
|
24.6. |
Mistrovství světa neslyšících v USA -peloton |
silnice 120km |
vzdal |
|
23.6. |
Mistrovství světa neslyšících v USA – MTB |
MTB 35km |
pád 5km před cilem |
|
22.6. |
Mistrovství světa neslyšících v USA – kriterium |
silnice 40km |
nepostoupil |
|
21.6. |
Mistrovství světa neslyšících v USA – časovka |
časovka 34km |
2.místo |
|
19.6. |
Mistrovství světa neslyšících v USA – sprint |
silnice 1km |
nepostoupil |
|
4.6. |
MP Hanácká časovka + MČR neslyšících |
časovka 37km |
3.místo (MČR 1.místo) |
|
28.5. |
MP časovka Skřítek |
časovka 14km |
8.místo |
|
21.5. |
MP Velká Polom |
silnice 105km |
11.místo |
|
14.5. |
MP silnice Pastviny |
silnice 88km |
23.místo |
|
13.5. |
Mamunt Bike |
MTB 43km |
8.místo |
|
8.5. |
Městský závod MTB Olomouc |
MTB |
10.místo |
|
7.5. |
ČP MTB 1/2maraton – Kutná Hora |
MTB 45km |
6.místo |
|
6.5. |
Author Šela maratón |
MTB 54km |
1.místo |
|
3.5. |
Hřbitovní časovka -Šternberk |
časovka 28km |
2.místo |
|
30.4. |
ČP MTB 1/2maraton – Kuřím |
MTB 47km |
1.místo |
|
29.4. |
MP silnice Olomouc -Nedvězí |
silnice 92km |
10.místo |
|
23.4. |
Jesenický šněk -cena Trispolů silnice |
silnice 85km |
5.místo |
|
22.4. |
Hostýnská časovka-silnice |
časovka 5km |
10.místo |
|
15.4. |
Scott Chřibská 50 MTB |
MTB 50km |
4.místo |
|