IMG_3192V sobotu 15.8. se neslyšící bikeři (7 členů SK SKIVELO neslyšících Olomouc a jeden člen SKN Brno) vydali na další seriál závodu Českého poháru neslyšících v rámci závodu AVG Náměšťský Cyklomaraton v Náměšti nad Oslavou. Závod v délce 40km absolvovali jak muži, tak i ženy. Trať závodu vedla po travnatých, polních a také lesních nezpevněných cestách, kde byly také technické pasáže zaměřené na zručnost v technice jízdy.

Mezi muži nejlépe zajel Roman Dohnal, který vyhrál jak svou neslyšící kategorii, tak i ve své věkové kategorii slyšících. Za ním na druhém místě skončil David Studýnka, který byl třetí mezi slyšícími. Na třetím místě mezi neslyšícími dojel přes technické problémy (defekt) Pavel Pastrnek a v kategorii slyšících obsadil celkově 11. pozici. Na čtvrtém místě skončil Marek Bednařík a pátý dojel Jiří Procházka. František Kocourek závod nemohl dokončit, protože měl neřešitelný technický problém s kolem.

Mezi neslyšícími ženami byla první Tamara Bjalková a mezi slyšícími ženami skončila na 3.místě. Za ní na druhém místě dojela Michaela Fridrichová a v kategorii slyšících byla devátá.

Tento český pohár neslyšících byl celkově vydařený a závodnici si odnesli příjemné dojmy ze závodění!