Dne 24.8.2009 biker Roman zúčastnil závodu “OKOLOBRNA” v seriálu CYKLOMARATON TOUR 09. Vybral si tu kratší trasu – 32 km, protože měsíc nezávodil kvůli pracovnímu úrazu. V 11 hodin organizátor vyslal povel ke startu u MASARYKOVA OKRUHU, kde byl start. Biker Roman měl trochu obavu z bláta, protože v sobotu celé odpoledne pršelo, nakonec byl překvapen, že trasa suchá. Skoro vedla nahoru a dolu samý kopec.
Biker na začátku se dostal do popředí, byl kolem patého místa, pomaluztrácel další sekundy na vítěze, nemohl mít závodní tempo kvůli absenci závodu v minulém měsici. Biker Roman skončil celkově na 11.místě, v kategorii 9.místě. Biker Roman byl napsán jako vítězka v kategorii Ženy na 10 minut, což byl omyl ve zpracování výsledků. Nakonec skončil jako devatý :-(. Už se teší na příští závod , absolvuje NAMĚŠTSKÝ MARATON u Brna.