SK SKIVELO neslyšících Olomouc uspořádal ve spolupráci s oddílem SK Prostějov 4. kolo Českého poháru neslyšících. Závody se uskutečnily v Doksech a na řadě bylo middle (krátká trať). Ženy běžely ve čtvrtek 8. července na mapě Borný a muži v pátek 9. července na mapě Haida. Závod žen proběhl klasicky, muži měli netradičně hromadný start s využitím rozdělovacích metod (zabránění zavěšování). Terén byl podobný, velmi dobře průběžný borovicový les s jemnými detaily. Zvláště u mužů bylo třeba si dát pozor na správné pořadí ražení kontrol. A naši běžci byli opět úspěšní – po vyrovnaném výkonu zvítězil Marek Spilka, Anna Pangrácová a Josef Procházka brali stříbrnou medaili a bronz získala Lenka Hornová.

Výsledky ženy (parametry závodu 4,4 km, 125 metrů převýšení, 10 kontrol – 4 závodnice)
1. Pangrácová Marie Olympia Praha 40:17
2. Pangrácová Anna SKIVELO Olomouc 42:21
3. Hornová Lenka SKIVELO Olomouc 69:17
4. Vaňková Martina SKIVELO Olomouc 90:38

Výsledky muži (parametry závodu: 4,2km, 90 metrů převýšení, 22 kontrol – 6 závodníků)
1. Spilka Marek SKIVELO Olomouc 34:10
2. Procházka Josef SKIVELO Olomouc 41:57