Neslyšící běžkař František Kocourek ze SK SKIVELO neslyšících Olomouc o víkendu závodil v Jizerských horách. V pátek 11. 2. absolvoval Bedřichovskou 30 – závod s hromadným startem na 30 km volnou technikou. V den závodu sněžilo a teploty byly lehce pod nulou. Franta do cíle dojel v kategorii 14. a celkově na 20. místě v čase 1:27:52 z celkové účasti 503 závodníků a byl to jeho nejlepší výkon v historii tohoto závodu.

V neděli 13. 2. se postavil na start hlavního závodu víkendu – Jizerské 50. Tenhle závod se jezdí klasickou technikou  a na ní startovalo mnoho významných profesionálních závodníků ze severských států. Vítězem se stal již potřetí norský závodník Andreas Nygaard, František dojel ve své kategorií na 79. místě a celkově se umístil na krásném 125. místě v čase 2:32:56. Celkově se závodu zúčastnilo 4,5 tis. běžkařů.