V neděli 25. září se konalo Mistrovství České republiky v jízdě do vrchu na kolečkových lyžích. Trasa závodu v délce 9,1 kilometrů a s celkovým převýšením 360 metrů vedla z Jablonce nad Nisou až k rozhledně Královka. Vítězem letošního Mistrovství České republiky na kolečkových lyžích se stal Jan Šrail, František Kocourek z SK SKIVELO neslyšících Olomouc dokončil závod na 42. místě z 56 účastníků. Výsledky zde

V sobotu 7. října se ve Frymburku konal závod Mistrovství ČR v dálkových bězích na kolečkových lyžích. Na start 55-ti kilometrové trasy se postavilo 46 závodníků z devíti států. Mezi nimi byl František Kocourek ze sportovního klubu SKIVELO neslyšících Olomouc, který se později umístil na 24. místě. Výsledky zde

Tento závod byl zároveň posledním článkem z seriálu EDS Skiroll Clasic. Celkovým vítězem se stal bývalý reprezentant na lyžích Stanislav Řezáč, František Kocourek obsadil velmi pěkné 12. místo. Celkové pořadí je zde