Náš klub SK SKIVELO uspořádal o víkendu 27. až 28. května ve Velkých Losinách 1. kolo Evropského poháru neslyšících MTB. Závodu se zúčastnili sportovci z šesti evropských zemí včetně České republiky – 19 mužů a 5 žen. Z našeho klubu se na start postavili Renata Šuláková, Jan Čapek, Tomáš Jauerník, Pavel Jungmann, František Kocourek, Pavel Pastrnek a David Studýnka.
V sobotním náročném závodě charakteru deaflympijské disciplíny MTB XCO vyhrál maďarský závodník Bence Foldi, v kategorii senior porazil ve finiši Jan Čapek Pavla Pastrnka a v ženské kategorii ukrajinská závodnice Topchaniku Yelisaveta (4. Renata Šuláková).
Nedělní devítikilometrovou časovku vyhrál Adam Csonto z Maďarska, kategorii seniorů Július Maťovčík ze Slovenska (z našich nejlepší 3. Jan Čapek) a mezi ženami opět trumfovala ukrajinka Topchaniku Yelisaveta (Renata Šuláková opět na čtvrtém místě).
Print Friendly, PDF & Email