Zpráva ze dne 10. 7. 2011, MČR – neslyšících, peloton 80km.
V rámci etapového silničního závodu v Žamberku, který je součástí Moravského poháru, byl pro neslyšící cyklisty v rámci MČR – peloton. Tohoto závodu se účastnilo celkem 7 neslyšících cyklistů a to Čapek, Diblík, Dohnal, Kocourek, Pastrnek, Meruňka a Studýnka.
Trať závodu vedla v oblasti Orlických hor, kde cyklisté museli absolvovat celkem 4 náročná stoupání (Luisino údolí, Šerlich, Komáří Vrch a Hanička). Celkové převýšením bylo 1600m na 80km, resp. se jel jeden velký okruh. Který byl pro tento typ závodu zajímavější, než kroužit hromadu nudných krátkých okruhů. Kluci startovali společně se slyšícími cyklisty kategorii A + B dohromady a bylo to vskutku obsazeno prestižními závodníky. Od startu se jelo vcelku klidné tempo a po 5km, kdy trať začala pozvolně stoupat se začalo zvyšovat tempo a balík se postupně natahoval. Cílem prestižních závodníku bylo unavit slabší, což
v následujících stoupání se vytvořili menší skupinky závodníku. Nejlépe si mezi nimi vedl Honza Čapek, který se držel v přední skupině. Z této skupiny se však postupně odtrhli nejsilnější závodníci a vytvořila se druhá skupina, kterou zhruba 20km před cílem dojela dvojice, kde byl i František Kocourek. Tak že oba s Čapkem jeli spolu až do cíle. Ve spurtu si lépe vedl Kocourek, který si dojel pro prvenství a Čapek získal druhé místo. Na třetím místě skončil s překvapením Diblík, který v letošním roce začal závodit a ukázalo se, že má slibné
předpoklady v budoucnu pro dosažení kvalitních výkonů. Na čtvrtém místě skončil Pastrnek, páté místo obsadil Dohnal, šesté místo Meruňka a Studýnka nedokončil z důvodů technických problémů s kolem. Tento závod v rámci MČR lze charakterizovat pozitivně s ohledem na dosažených výkonů ve srovnání se slyšící populací a hlavně, že během závodu se nikomu nic zlého nestaloSmile.