OG1A8661V prvním májovém dni měli někteří členové SKIVELA další závodní program. Pavel Pastrnek a Franta Kocourek se oba zúčastnili Valašského poháru v MTB XC. Závod byl velmi technicky náročný, přičemž pořadatele se snažili postavit trať s porovnáním Českého poháru, či nastínit podobu významných MTB XC závodů v zahraničí.

Oba dva startovali ve stejné kategorii a délka závodu byla zhruba 15km, takže byl to velmi rychlí a intenzivní závod. Pavel měl nepříjemný pád, z kterého si naštěstí odnesl jen menší odřeniny, místo zlomeniny a dojel na 9. místě. Franta se držel bez pádu a tak se mu podařilo svým pravidelným intenzivním tempem dojet pro 7. místo. Před startem tohoto závodu se Franta docela bál, protože nikdy nejel tak technicky náročný závod, nakonec dojel v pořádku.