Sobotní dStudynka - 2013 Mamut bikeeštivý den se konal v Přerově tradiční MTB závody Mamut bike. Zde na tomto závodě se zúčastnil člen SK Skivela neslyšících Olomouc David Studýnka, který si vybral trať na 30km. Pro něho to byl z prvních závodu v letošní závodní sezóny, přičemž donedávna se zotavoval ze zánětu aichilový šlachy.

V tomto závodě ve své kategorii 30 – 39 let dojel na 5. místě. Výsledek je velmi překvapujicí s ohledem na to, že doposuď měl zdravotní potíže.  Jinak trať závodu byla velmi bahnitá a sám se ze začátku snažil nedivočit narozdíl od ostatních. V průběhu závodu mu odešli brzdové destičky, podobně jako Čapkovi v závodě Kolo pro život. Tento charakter závodů se svou délkou bude podobný jako na Deaflympijských hrách, a proto si ve vlastním přípravném zavodním programu zařazuje tyto závody.