Člen SK SKIVELO neslyšících Olomouc František Kocourek se v posledním lednovém víkendu zúčastnil běžkařského závodu Marcialonga zařazen do maratonského seriálu Wordloppet . Tento závod v délce 70km zdolal za 5:06:57h a umístil se v kategorii na 359 místě a celkově 2023. Celková účast byla kolem 7tisíc závodníku. Účast Kocourka byla za cizí jméno, protože na poslední chvíli nešlo náhradní startovní číslo přepsat na vlastní jméno. Důvodem byl, že měl absolvovat Mistrovství Ukrajiny ve stejném termínu jako Marcialonga, ale z důvodu nedostatku sněhu a také občanských nepokojů byl závod zrušen. Předběžně je navržen náhradní březnový termín, ale ohledem na občanské nepokoje to zůstává velkým otazníkem. Na Marcialonze startoval spolu s otcem, pro oba byl závod velkým zážitkem. Trať závodu vedla krásným Italským horským údolí v oblasti Moeny, Canazei a Cavalese a bylo zde spousty diváku, kteří podél trati vytvářeli velmi povzbudivou atmosféru!