Dva sluchově postižení Vasaloppetběžkaři František Kocourek (SK SKIVELO neslyšících Olomouc) a Josef Procházka (PSKN) se zúčastnili populárního běžkařského maratonu Vasaloppet v délce 90km a letos to  byl již 90 ročník. Necelý týden před konání se ze strany pořadatelů rozhodovalo zda se uskuteční, protože na některých místech  byla trať neprůjezdná vlivem vyšších teplot v oblasti menších jezer. Dokonce pomocí vrtulníku museli na tyto místa nanést umělý sníh. Nakonec se závod se zachránil a tím pořadatele podali heroický výkon, protože celkově letošní podmínky s ohledem na počasí byly velmi nepříznivé. Stopy na trati byly převážně rozbité a hodně závodníku padalo.Procházka (účastník Deaflympijských her v Sofii) v tomto závodě podal mimořádný výkon s ohledem jaké panovaly podmínky na tréninky, nedalo se moc natrénovat bez sněhu. Skončil  na 8023místě s časem 9:18h. Kocourek (SK SKIVELO neslyšících Olomouc)skončil  na 2821. S časem 6:14h. Tímto časem se mu podařilo vlézt se do 50% limitu z celkového času vítěze závodu. Celková účast byla 16tis a 2tis z toho nedokončili závod.