vyhlaseni MCR MTB XCM 2014MČR neslyšících v MTB XCM se startovalo za velmi nepříznivého počasí, přičemž před startem provázela  závody bouřka s lijákem. Domácí šampionát se jel v rámci CMT v Dolanech u Olomouce. Na velmi blátivé trati v délce 46km vyhrál mezi muži David Studýnka a s dosaženým časem patřil mezi nejlepší v jeho věkové kategorii mezi slyšící, ovšem oficiálně byl ve své kategorii neslyšících. Na 2. místě dojel Jan Čapek a 3. Pavel Pastrnek. Studýnka a Čapek až do posledních kilometrů mezi sebou soupeřili natolik, že slyšící závodníci v jejich věkové kategorii už jim absolutně nestačili a klobouk dolů těmto borcům, přičemž ukázali záda těm nejlepším zdravým závodníkům.

Mezi ženami na 30km trati vyhrála Renata Šuláková a druhá skončila Marcela Procházková. Zaslouží si obdiv, protože hodně závodnic v průběhu na takto blátivé trati závodu vzdaly.

Můžeme tedy potvrdit, že kluci s přípravou na ME jsou na velmi slibné cestě, aby se ukázali v plné síle!