MCR_MTB_Dolany_2015Cyklisté měli v sobotní den 16.5.2015 významný závod v Dolanech u Olomouce a to Mistrovství ČR neslyšících v MTB marathonu. Trať závodu měřila 55km a vedla po náročných nezpevněných lesních cestách a s ohledem na délku závodu, bylo pro některé účastníky stěžejní celý závod dokončit. Na start se postavilo celkem 9 účastníku, z toho 7můžu a 2 ženy. Krátce po startu zhruba 3km byl menší hromadný pád, do kterého se zapletl Pastrnek, Kocoure a Studýnka, naštěstí se nic nestalo v závodě pokračovali. Trať závodu nejlépe zdolal David Studýnka, který se stal Místrem ČR neslyšících v MTB XCM, ale zároveň v celkovém umístění mezi neslyšícíc skončil na vynikajícím 5.místě! .Za ním na druhém místě dojel Jan Čapek, třetí Pavel Pastrnek, čtvrtý František Kocourek a páty Jiří Brix. Jan Konvička a Roman Dohnal (všichni členové SK SKIVELO neslyšících Olomouc)měli v závodě smůlu provázené defeky a tudíž závod nemohli dokočnit. Mezi ženy vyhrála Tamara Bjalková a druhá Martina Pastrnková, obě měli závod v délce 27km.Celkově se Mistrovství ČR neslyšících zadařilo, neboť trať odpovídala požadavkům náročnosti v disciplíně MTB XCM a zároveň se závodníkum nic nestalo