100_4802 100_4815 100_4518

Dne 23.května se konal maraton pro veřejnost v Novém Městě na Moravě a současně byl světový pohár XC. Z klubu SKIVELO se zúčastnili Brix, Dohnal, Pastrnek a Studýnka. Pro účastníky maratonu tu byla jenom jedna trať 53 km, nebylo na výběr. Počasí nám nepřálo, bylo chladno, foukal studený vítr. Studýnka s Dohnalem měli nižší startovní číslo než 100, tím pádem se mohli dostat do první vlny. Pastrnek se musel dostavit mnohem dřív, aby mohl být vepředu před 100 koly.

Po startu z areálu VYSOČINA se jelo přes les chvíli nahoru, kteří bikeři měli dost sil, tak předjížděli. Studýnka už vedl. Dohnalovi vypadl řetěz a tak Papas stihl předjet. Asi po 10 kilometrech už byla vyšší náročnost v terénu, bylo hodně kořenů, k tomu bláto. V půlce trasy Studýnka měl náskok na druhého Pastrnka nějak 1,5 minut a na Dohnala přes 2,5 minuty. Studýnka jel závodním tempem v pohodě, pomalinku se dostával dopředu. A ty dva už ztráceli, hlavně Dohnal více ztrácel z důvodu nedostatečného tréninku díky sérii úrazu = během 1,5 měsíce měl 3 úrazy, z toho nejhorší bylo naražené rameno z prvního závodu v sezoně. Dohnal na konci závodu už neměl sílu vyjet jakýkoliv kopeček a tak byl rád že dojel do cíle.

Studýnka byl nejrychlejší z klubu a Pastrnek si v klidu pohlídal druhé místo a třetí místo získal Dohnal. Brixovi zbylo bramborové medaile.