V neděli 26. července čekal neslyšící cyklisty vrcholný závod v Deaflympijské disciplíně MTB Cross Country, který měl centrum v Ski Areálu Kraličák. Na technicky velmi náročné trati závodníci absolvovali 4 okruhy v celkové délce 20 km. Nejlépe se s nástrahami trati vypořádal Jan Čapek, který tak získal mistrovský titul. Zároveň se naši závodníci zviditelnili i mezi slyšícími závodníky ve svých věkových kategoriích – Jan Čapek obsadil 2. příčku a Pavel Pastrnek skončil na 3. místě. Za zmínku stojí statečný výkon Davida Studýnky, který tento závod absolvoval po nepříjemném pádu z předchozího závodu.

Na startu byla i jedna neslyšící závodnice našeho klubu – Renata Šuláková – která jela závod se slyšícími na 15 km, kterou absolvovala v čase 1:16:06.