Český pohár neslyšících pokračoval v neděli 9. srpna dalším závodem, kterým byly Rohanské cyklostezky v Lomnici nad Popelkou. Trasa závodu v délce 47 km byla velmi technicky náročná a kopcovitá s celkovým převýšením 1230 m. Závod byl natolik obtížný, že i řada slyšících účastníků závod nedokončila. Klub SKIVELO děkuje obchodu Vitamín v Prostějově, který připravil krásné dárky pro nejlepší závodníky.

V závodě se nejvíc dařilo Pavlu Pastrnkovi (celkově mezi slyšícími 23.), za ním projel cílem Jan Čapek (celkově 25.) a třetí dojel František Kocourek (41.). Závod bohužel nedokončili Lumír Vaszily kvůli technickým problémům s kolem a také Jaroslav Vondrouš, který měl nepříjemný pád kousek před cílem a přivodil si zlomeninu levé klíční kosti.

V ženské kategorií startovala opět jediná neslyšící účastnice Renata Šuláková, která dámskou trasu 27 km zdárně absolvovala v čase 3:35:55.