V brazilském Caxias do Sul proběhla 1. – 15. května Deaflympiáda neslyšících. Dlouho nebylo jisté, zda se kvůli epidemiologické situaci vůbec uskuteční, ale nakonec proběhla podle plánu – a za to patří velký dík brazilským organizátorům. Přes velké problémy s financováním od NSA byla pro naši republiku druhá nejúspěšnější Deaflympiáda. V hodnocení národů jsme obsadili 14. místo s ziskem osmi medailí, celkem bylo na DOH 73 států. Z našeho klubu se zúčastnili orientační běžci (Anna Pangrácová, Josef Procházka, Jan Semerád, Marek Spilka) a MTB cyklisté (Jan Čapek, Pavel Pastrnek).

Velkého úspěchu dosáhla supersprintová štafeta Anna Pangrácová – Marek Spilka, která vybojovala stříbrnou medaili. Bronzovou medaili získala sprintová štafeta ve složení Marie Pangrácová – Jan Semerád – Marek Spilka – Anna Pangrácová. Další bronzovou medaili přivezla z brazilského pralesa mužská štafeta Jan Semerád – Josef Procházka – Marek Spilka. Nejlepšími individuální výsledky jednotlivých závodníků je 5. místo Anny Pangrácové (middle), 6. místo Marka Spilky (long), 8. místo Jana Semeráda (long) a 10. místo Josefa Procházky (middle).

Výborné výkony podali také MTB závodníci Pavel Pastrnek a Jan Čapek, kteří na velmi náročné trati vybojovali krásné 5. místo (Pastrnek) resp. 10. místo (Čapek).

SK SKIVELO blahopřeje medailistům a také cyklistům za výborné výkony!!!