DSC08269 Dne 12.-13.6 se biker Honza Čapek zúčastnil etapového závodu mtb,je to blízko Sokolova. Tento víkend odjel s rodinou do Lokte nad Ohří,kde ma manželka rodiče a Honza využil možnost jet tento závod v blízkosti,cca 10 km. Tento závod začínal časovkou do vrchu-prolog cca na 3km,kde skončil na 2 místě za vítězným  Lubošem  Oubrechtem z Chebu v kategorii masters 1. Sobotní první etapa Březovskeho biku vedla za hasišárnou v Březové v přilehlých strání a lese. Jelo se na 5 okruhu cca 4-5 km 1 okruh. Hned po startu se vytvořila v čele asi 5 členná skupina,kterou Honza nestačil dojet hned po startu,chybělo jen par metrů. Tak jezdil hned za tuto skupinou až do cíle. Trat byla rychlá a technická,velmi mi seděla i na rovinkách si dával nástupy.Celkově dojel za tuto skupinkou a v kategorii opět druhý za Oubrechtem. Nedělní  2 etapa se jmenovala Sokotrans cup a jezdila se na velmi težkém okruhu na motokrosové trati v Březové u Sokolova. Stoupání vedla do kopce,kde nešlo ani jet ze sedla,což docházelo k prokluzování na suché trati zadního kola,což museli závodníci absolovat všechny kopce v sedle.Hned po startu se Honza snažil udržet v první skupine,což se mu vedlo jen v prvním kole,ale po najezdu do druhého kola uz začínal ztrácet,asi přepálil začátek závodu,tak se snažil udržet celkové druhé místo,což se nakonec povedlo. Nedělní etapa byla opravdu těžká,také tam byl dost nebezpečný sjezd po kořenech.  Jinak Honza spokojen s umístěním v závodě,akorát  etapy byly příliš kratke,jezdilo se cca 1 hodinu,ale byly zas težké,hlavne ta nedelní etapa. Takze Honza nakonec v kategorii masters 1 celkově druhý.