ORT10TT0203-1Dne 12.6.2010 biker Roman a Papas jeli na seriál Kolo pro život, kde byl závod u přehrady Orlík – 50 km. Bylo slunečné, spíš vedro – 31°C. Naši bikeři se postavili mezi 500 závodníků. Na startu byl vlastně dva výstřely – první výstřel pro první 400 kol(ELITE, FITNESS), druhý byl pro ostatní, se konal o 5 minut později. Po startu lépe vedl Roman, čekalo nás nějak 4 km stoupání, on potkal velký problém před cyklistima, kteří vyjeli po prvním vystřelu. Papas asi v 10. kilometru dohonil bikera Romana. V Technickém výjezdu Roman ztratil stopu před nějakým cyklistou a ztratil kontakt s Papasem. Pak na místě startu následoval druhý okruh -30km, kde diváci koukali či fandili. Pořadatel připravil atraktivní místo, kde se jelo přes dřevené klády, biker Roman skočil blbě a přeletl přes řidítka před diváky a hned to vzdal kvůli bolesti holenne. Papas sám pokračoval ve druhém okruhu, skončil v kategorii 19.
Biker Roman poprvé ve své sportovní karieře nedojel, citil se pak smutně, ale v duchu už se těšil na další závod. Výsledky