mr_MTBSoustředění + MČR MTB 21.-22.8.2010

V sobotu byl sraz mladých na soustředění-Roman Dohnal s Pavlem Pastrnkem poskytli mladým sportovcům praktické servisní rady o nastavení, údržbě kol  –jak a co dělat s kolem-tak i z teorie různé odborné rady a doporučení pro mladé-jak s užíváním výživy,různých specializovaných preparátů, kdy je používat (před závodem, v průběhu,,aj.), jak trénovat, jak se chovat, co jíst a pít před závodem podobně. Součástí soustředění byla v sobotu 1hodinová společná vyjížďka na kolech po předpokládané trase závodu. Ubytování- autokempink Obora,

V neděli 22.8.2010 již hlavní den pro první oficiální Mistrovství ČR neslyšících v MTB.

MČR neslyšících MTB bylo v rámci slyšícího závodu okolo Brna. Na startovním poli se postavilo hodně slyšících bikerů a my jsme stáli někde doprostřed startovního pole. Po výstřelu  zácpa cyklistů, pak trasa vedla po silnici a tím se čelo rozvolnilo. Na 1 kilometru Dohnal dostal defekt a vzdal. Na prvním stoupání došlo zas k zácpě a Čapek ovládl vyhýbání cyklistů, Pastrnkovi to nešlo a musel pěšky. Na delším stoupání po asfaltovce Pastrnek předjel Čapka a na dalším stoupání cca po 10km se odtrhl. Čapek pár km před cílem dostal defekt, ale dojel. Studýnka je nováčkem, letos začal závodit mezi slyšícími a zvládl na MČR na 3. místě. Látal byl sice kolem čtvrtého místa  a při sjezdech nepozorně ulétl,spadl  a musela pro něj přijet sanitka. Do cíle pak přijel Chalupa na 4.místě poté Ratajský  na 5místě.

Absolutní pořadí závodu OKOLO BRNA na 32 km horských kol (mezi slyšícími absolutní i v kategorii)