Závodní příprava před Mistrovstvím Evropy nadále aktivně pokračuje. Pavel Pastrnek, David Studýnka a Vrána Michal se v sobotu přijeli zúčastnit závodu MTB Rusavská 50. Počasí bylo velmi pěkné , slunečné, nikde žádné bláto a závod byl díky tomu rychlejší. Charakter trati byl značně kopcovitý, přičemž Hostýnské vrchy se vyznačují s mírně zvlněnými hřebeny.

Závodníci museli čelit náročným technickým pasážím a to jak ve sjezdech, tak i při stoupání, nikde je překážky zkrátka neminuly. V absolutním pořadí se nejlépe umístil Pastrnek a to na 22. místě (ve své kategorii získal 11. místo), Studýnka na 33. místě (ve své kategorii vybojoval 18. místo) a Vrána bohužel 8 km před koncem prořízl plášť, takže musel zbytek dojít pěšky a na zajímavé umístění nebylo pomyšlení. U Pastrnka se potvrdila neustále se zlepšující forma před Mistrovstvím Evropy, které se bude konat v Rusku, a díky tomu se může na závody lépe připravit i po psychické stránce, která je neméně důležitá. Ostatní kluci závod pojali velice zodpovědně, a byť nelze pokaždé dosáhnout nejlepšího umístění, lze konstatovat, že jejich výkon byl vynikající. Závěrem je totiž nutné si připomenout, že ve sportu je i jakékoli umístění, přeci jenom umístění a ne každý den a každé závody se vydaří.