Jiz50-Ferry Tohoto dne jsem se zúčastnil 46. ročníku Jizerské 50 v běhu na lyžích klasické techniky a celková účast byla kolem 5tis účastníku. Startoval jsem v 6 vlně, takže předemnou bylo přes tři tisíc závodníku. Od startu vedla trať do kopce v délce zhruba 10km a snažil se toho využit na předjíždění. Jenže horší bylo přejíždění z jedné stopy na druhou a v některých momentech nešlo předjet, protože bylo ucpané, tak jsem musel volit těsně nad příkopem hlubokým sněhem. Přejíždění z jedné stopy na druhou jsem musel nakonec po celou dobu závodu z důvodu, že závodníkům se nedalo jinak vyhnout, takže bylo pro mě vyčerpávající. Od startu závodu jsem držel vysoké tempo a na 30km jsem musel doplnit rychlé cukry, neboť cítil menší ztrátu síly. V závodě jsem převážně volil soupaž a posledních 15km se mi podařilo jet pouze soupaž. Do cíle jsem dojel s časem 03:41:31h a umístění v kategorii 530 a absolutně 1026. Díky tomuto času jsem byl vyhlášen mezi deseti nejlepší skokany z celého startovního pole. Na příštím ročníku by jsem mohl startovat v předních vlnách 2-3 a věřím, že už to bude o něco lepší s časem a celkovým závodním dojmem. Tento závod byl taky součást výborné přípravy na Vasaloppet v délce 90km.

Tyto závody se snažím absolvovat v rámci zpestřené přípravy na cyklistickou sezónu. V tomto závodě se také zúčastnil náš člen Marek Ščerba, který startoval v první vlně a dosáhl výborného času 03:09:03h a ve své kategorii se umístil na skvělém 73. a celkově na 354. místě, což opravdu je skvělý výsledek s ohledem na celkovou účast! Tento náš člen se snaží objíždět běžkařské závody pro svojí pestrou přípravu na triatlonovou sezónu a v této sportovní disciplíně ve své kategorii velmi dobře vyniká. Ten den bylo velmi vydařené počasí a výborné podmínky trati, takže z mého pohledu to byl vydařený ročník!