V tomto víkendu se členové SKIVELA, Pastrnek, Studýnka, Kocourek a Ščerba vyrazili do Hynčic pod Sušinou na soustředění na běžkách. V jednu chvíli to vypadalo, že na soustředění nedorazí, protože ten den byly na moravě sněhové kalamity a cesty byly místy neprůjezdné, přesto kluci nevzdali a pokusili se vyrazit. Na Sněženku dorazili v poledních hodinách, kde se ubytovali a po obědě vyrazili na běžkářský trénink k Návrši.

Druhý den se konaly běžkařské závody na kterých se zúčastnili tři členové SKIVELA a to Kocourek František, Pastrnek Pavel a Ščerba Marek. Podmínky v těchto dnech byly náročné, protože teplota sněhu byla kolem nuly a v průběhu závodu se zvyšovala, což tyto vlastnosti nejsou ideální pro dostatečné udržení rychlosti a musí se víc zabírat. Kluci jeli 40km a jeli se dva 20km okruhy, které měly charakter zvlněného profilu. Nejlépe z nich skončil Kocourek, který dojel na 8. místě v kategorii a celkově 11 z 52 závodníku. Ščerba skončil na vynikajícím 2.místě v kategorii a celkově 17.místo. Pastrnek po projetí druhé kola musel vzdát, neboť na tyto podmínky neměl dostatečně kvalitní lyže. Kocourek tyto závody měl, jako přípravu před Vasalopettem, které konají o týden později ve stejný.