Transalp2014-David_PapasUž po sedmnácté se napříč Alpami z Německa přes Rakousko do Itálie jel etapový závod „BIKE Transalp“. V sedmi dnech od 20. července do 26. července zdolali jeho účastníci celkem 587 kilometrů s převýšením 19 tisíc metrů. Transalp je  etapový závod s tradicí od roku 1998, který se jezdí ve dvojicích. Na letošní ročník se přihlásilo 600 dvojic, tzn. 1200 závodníků ze čtyřiceti zemí světa, z Česka přijelo přes dvacet závodníků. Náročného závodu se zúčastnili i neslyšící bikeři ze SK Skivelo Olomouc Pavel Pastrnek a David Studýnka. V kategorii muži startovalo 207 dvojic a celý závod dokončilo 170 dvojic. Naši kluci skončili na pěkném 65. místě. První tři etapy se neslyšící bikeři docela trápili. David měl potíže s kolem. Právě výměnou zadního kola a opakovanými opravami ztratili hodně času. Od čtvrté etapy až do cíle už to šlo bez komplikací. David zajel celý závod velmi dobře, kdežto Pavel měl ze začátku krizi a byl velice rád, že dojel až do konce. Během závodu jim počasí moc nepřálo, často pršelo a někdy i lilo. Celkově byl etapák pro naše kluky velkým zážitkem díky úžasné atmosféře, příjemnému pocitu z adrenalinu a překonání vlastních možností. Pavel Pastrnek a David Studýnka by se tohoto závodu nemohli zúčastnit bez finančního přispění sponzorů Tos Hulín, obce Pravčice, nadace Charta 77, Vokno Kroměříž a zapůjčení vozu od sportovního klubu SK Skivelo Olomouc.