Pokud máte rádi běh, nádhernou atmosféru, krajinu, výhledy a tak vůbec :-), musíte se zúčastnit Jesenického maratonu/půlmaratonu (23.8.2014), vedoucího po hřebeni Jeseníků. Letos se mezi 380 účastníky náročného půlmaratonu s převýšením 800 metrů (který měl navíc 1 km zdarma :-)) objevili 2 neslyšící závodníci –  s číslem 504 Pepa Procházka a s číslem SOS (505) Franta Kocourek. Půlmaraton startoval z Červenohorského sedla a vedl přes Švýcárnu, Ovčárnu, Petrovy kameny, Jelení studánku až na sedlo Skřítek, kde už stačilo přeběhnout silnici a vychutnat si báječný pocit v cíli. Na start se jezdí autobusem, museli jsme si zkontrolovat, zda opravdu sedíme v autobuse jedoucím na start půlmaratonu. Start byl do kopce, křižovali jsme dvě sjezdovky a pak u nás čekal běh terénem mezi bažinkami a kameny. Kousek před chatou Švýcárna jsme běželi i po slatích, bohužel jsou ve špatném stavu. Některé latě jsou shnilé, některé se hýbají – bylo třeba opatrnosti. Opatrnosti bylo třeba i v dalším asfaltovém úseku mezi Švýcárnou a Ovčárnou, a to kvůli davům cyklistů a turistů. Z Ovčárny nás čekalo poslední náročné stoupání na Petrovy kameny a pak jsme si mohli užít asi osmikilometrový úsek po hřebenu. Na jeho konci čekal nejzrádnější úsek dne, dvoukilometrové klesání s přenížením asi 300 metrů. Oba kluci si s nástrahami trati poradili, Franta trať zvládl v čase 1:55 minut a skončil celkově 37 (ve své věkové kategorii 32. ), Pepa zaběhl trať v čase 2:25 minut a skončil celkově 185 (ve své věkové kategorii 42.) Oba kluci byli se svým výkonem spokojeni a jako odměnu za úspěšně absolvovaný půlmaraton si kluci doma dali každý půl tataráčku :-D