Na pozvání slovenského reprezentanta Juliusa Matovčíka se David Studýnka a jeho syn zúčastnili MTB závodu Kellys BikeFest maratónu 2015. Účast v tomto závodě byla pro Davida si porovnat síly s Matovčíkem a zároveň jeho syn si mohl vyzkoušet slovenské soupeře v jeho věkové kategorii.

Jak otec, tak syn si v závodě vedli velice dobře. Otes David ve své věkové kategorii dokončil na trase závodu v délce 49km na výborném 15.místě z 110 účastníku. Matovčík skončil o dvě míst za Davidem, takže 17. místo a bylo znát vzájemná rivalita během závodu, což mezi sportovní přátelé patří a závodu to přináší dobrou závodní atmosféru.

Junior Studýnka si v závodě v délce 23km vybojoval 21.místo, což potvrdil kvalit svého otce a doufejme, že bude pro nás příslibem do budoucna.

Závod byl velmi náročný např. se svým dlouhý stoupání skoro 15km, za to ale počasí přálo. Bylo slunečné a po sobotním byla trať závodu velmi blátivá. Přesto oba dva kluci závod zvládli velice dobře